Halle: Zverev finałowym przeciwnikiem Federera

Reprezentant Niemiec udanie rywalizuje w turnieju rozgrywanym w swojej ojczyźnie.

Roger Federer jako pierwszy zapewnił sobie miejsce w niedzielnym finale turnieju rangi ATP 250 w Halle. Do reprezentanta Szwajcarii dołączył Alexander Zverev, który triumfował w drugim półfinale.

Jedyny niemiecki zawodnik, który pozostał w grze w tych zawodach, nie zanotował najlepszego startu tego meczu. Wprawdzie aktualnie 12. tenisista świata jako pierwszy uzyskał przełamanie, to jednak Richard Gasquet natychmiast odrobił straty, a następnie sam wyszedł na prowadzenie. Francuz zdołał dowieźć przewagę do końca seta.

W drugiej i trzeciej odsłonie swoją wyższość potwierdził rozstawiony z numerem cztery Zverev. Reprezentant Niemiec wpierw wyrównał stan gry, a następnie, w decydującej partii, za sprawą dwóch przełamań, mógł się cieszyć z awansu do finału.

Ostatecznie, po jednej godzinie oraz 54 minutach, Zverev triumfował 4:6, 6:4, 6:3. Niemiec w niedzielę powalczy o czwarty tegoroczny tytuł, a na jego drodze stanie wyżej wspominany – Roger Federer.