Eastbourne: Pliskova z awansem – podsumowanie.

Pierwsza część poniedziałkowych zmagań w pigułce.

Drugi dzień turnieju AEGON International z pulą nagród 776’000 $ w pierwszej części nie obfitował w wielkie nazwiska i wielkie pojedynki. Jedyną rozstawioną była Karolina Pliskova z trójką, która pewnie awansowała do 2. rundy podobnie jak jej siostra Kristina. Do kolejnej fazy turnieju awansowała również Barbora Strycova, która wyeliminowała Genie Bouchard.

Spotkania w Eastbourne rozpoczęły się w samo południe naszego czasu i wtedy również na kort wyszła Kristina Pliskova. Zadania łatwego nie miała, gdyż musiała się zmierzyć z reprezentantką gospodarzy Naomi Broady. Od początku jednak to Czeszka miała inicjatywę, grała znacznie pewniej, a Broady nie mogła się wstrzelić kort, przez co pierwszy set przegrała do dwóch W drugim mieliśmy już zacięte spotkanie, obie panie bardzo dobrze serwowały, co doprowadziło do tie-breaka. W nim mimo piłki meczowej Czeszka nie zamknęła tego spotkania, ale zrobiła to w trzeciej partii, gdzie straciła zaledwie gema grając naprawdę dobrze i wykorzystując błędy rywalki. 6:2, 6:7, 6:1.

Większych problemów nie miała natomiast jej bardziej utytułowana siostra, która pewnie pokonała Alison Riske 6:4, 6:3. Mecz nie był jednak taki łatwy jak wskazuje rezultat, gdyż Amerykanka naprawdę była groźna przez całe spotkanie, jednak było widać różnicę w aspektach poza czysto tenisowymi. Riske nie umiała skutecznie skoncentrować się na grze w końcówkach obu partii, co kapitalnie wykorzystywała Czeszka dwukrotnie przełamując rywalkę, dzięki czemu osiągnęła cel w dwóch setach.

Niewątpliwie był to dzień Czeszek na tym turnieju, gdyż w 2. rundzie zobaczymy również Barborę Strycovą, która miała zdecydowanie najtrudniejsze zadanie. Po drugiej stronie siatki stanęła bowiem Genie Bouchard i choć Czeszka była faworytką, to wiadome, że w meczach z Kanadyjką nie można być pewnym niczego. Mecz jednak nie stał na wysokim poziomie, byliśmy świadkami wielu przełamań i w zasadzie mecz odbywał się fazami. Gdy lepiej grała Strycova wygrywała seta, gdy Bouchard to stan rywalizacji się wyrównał. W decydującej partii znów lepsza okazała się tenisistka z środkowej Europy, dzięki czemu zagra w kolejnej rundzie.

N. Broady 2:6, 7:6, 1:6 Kr. Pliskova

Ka. Pliskova 6:4, 6:3 A. Riske

B. Strycova 6:3, 3:6, 6:2 G. Bouchard