Mallorca: Drugi triumf Sevastovej

Reprezentantka Łotwy w niedzielnym finale poradziła sobie z niemiecką oponentką.

W niedzielę dwie tenisistki, Julia Goerges oraz Anastasija Sevastova, stanęły do walki o triumf w turnieju rangi WTA w Mallorce. Po bardzo wyrównanej rywalizacji, trzysetowym boju, lepsza okazała się reprezentantka Łotwy, która po raz drugi w karierze wygrała zawody z cyklu WTA.

Łotyszka w piątym gemie otworzyła worek z przełamaniami. Wprawdzie jej niedzielna oponentka natychmiast odwdzięczyła się tym samym, to jednak decydujący głos należał do Sevastovej. Aktualnie 19. tenisistka świata uzyskała drugiego breaka, który tym razem dał jej wygraną inauguracyjnej partii.

W drugim secie lepiej radziła sobie Goerges  – reprezentantka Niemiec już na samym starcie doszła do głosu i przełamała swoją przeciwniczkę – Sevastova kilka gemów później odwdzięczyła się tym samym, ale koniec końców, Georges doprowadziła do wyrównania w setach.

W decydującej partii lepsza o jedno przełamanie okazała się zawodniczka, która w Mallorce występowała z numerem dwa. Sevastova odniosła końcowe zwycięstwo 6:3, 4:6, 6:3, dzięki czemu po raz drugi w karierze, wcześniej wygrała zawody WTA w Estoril (2010), triumfowała w głównym cyklu.