Antalya: Majchrzak nie sprawił niespodzianki

Reprezentant Polski przegrał swój pierwszy mecz w zawodach rangi ATP.

Kamil Majchrzak we wtorek po raz pierwszy w karierze wystąpił w meczu głównego cyklu. Reprezentant Polski stanął przed trudnym zadaniem, bowiem w pierwszej rundzie turnieju rangi ATP 250 w Antalyi trafił na Andreasa Seppiego. Wprawdzie Piotrkowianin walczył bardzo dzielnie, to jednak poniósł porażkę w dwóch setach.

Ewidentnie było widać, że Majchrzak w premierowej partii nie był w stanie poradzić sobie z presją. Reprezentant Polski popełniał proste błędy, przez co został dwukrotnie przełamany przez dużo bardziej doświadczonego rywala.

21-latek w drugiej partii nabrał wiatru w żagle. Polak prowadził nawet 4:3 i wypracował sobie break-pointa. Niestety nie udało mu się go wykorzystać, a o losach tego seta zadecydował tie-break. W nim Majchrzak ponownie psuł proste piłki i musiał pogodzić się z końcową porażką.

Pierwszy w karierze mecz Majchrzaka na tym szczeblu rozgrywkowym trwał jedną godzinę oraz 15 minut. Seppi po tym czasie odniósł wygraną 6:2, 7:6(1). Polak za przejście eliminacji w Antalyi otrzymał 12 punktów do rankingu ATP oraz czek na 4,440 euro.