Radwańska: Biorę kolejną dawkę antybiotyków

Radwańska: Biorę kolejną dawkę antybiotyków

Reprezentantka Polski udzieliła obszernego wywiadu.


Agnieszka Radwańska we wtorek zorganizowała spotkanie ze swoimi kibicami, podczas którego promowała książkę pod tytułem „Jestem Isia”. Polka przy okazji odpowiadała na pytania dziennikarzy.

Tym, co nas nurtuje jest oczywiście stan zdrowia naszej najlepszej zawodniczki. Wprawdzie Radwańska wyzbyła się już choroby, to jednak wciąż bierze leki. – Wyszłam z tego, choć teraz biorę kolejną dawkę antybiotyków, żeby choroba nie wróciła. W tym roku miałam bardzo ciężkie okresy. Dopadły mnie dwa wirusy, które kosztowały dużo zdrowia, energii i wagi. Powrót do treningu, formy, kondycji, zajmuje w takiej sytuacji kilka tygodni, zwłaszcza kiedy są upały.

Niestety – wciąż o sobie daje znać stopa, która przeszkadza jej w powrocie do swojej najlepszej dyspozycji. – Trwa to już od ponad roku. Jeśli na korcie biega się tyle co ja, i to już od wielu lat, stopa nie leczy się tak, jakby się tego chciało. Przewlekłe kontuzje cały czas są i coraz ciężej z tym walczyć. Stara jeszcze nie jestem, ale wiek coraz bardziej daje o sobie znać na korcie – kontynuuje popularna „Isia”.

Radwańska do gry wróci w drugim tygodniu sierpnia, kiedy weźmie udział w turnieju WTA w Toronto. – W tym roku skupiam się na tym, żeby poradzić sobie z problemami zdrowotnymi. Mam jeszcze trochę czasu do wyjazdu do Ameryki Północnej, starty tam zacznę od Kanady, więc mam jeszcze prawie trzy tygodnie. Postaram się podleczyć i mam nadzieję, że druga połowa sezonu będzie lepsza od pierwszej – zdradziła krakowianka.

Reprezentantka Polski wypowiedziała się także na temat promowanej książki, którą napisała wraz z Arturem Rolakiem. –  Z Arturem znamy się od lat, mamy za sobą ponad 30 wywiadów. Artur rozumie tenis, a to duże ułatwienie. Wiem, bo kiedy dostaję do akceptacji rozmowę z kolorowego magazynu, kasuję prawie wszystko i piszę ją od nowa. Książki pisać od nowa nie chciałam – żartowała finalistka Wimbledonu z 2012 roku. Pierwszą propozycję dostałam po wygraniu juniorskiego Wimbledonu. Później też było ich mnóstwo, ale z miejsca je odrzucałam, uznając, że jest jeszcze za wcześnie. Wydaje mi się, że książkę można napisać, kiedy ma się już coś do opowiedzenia, coś się osiągnęło. Nie chodzi o to, żeby robić to, bo można, albo bo każdy pisze. Po dziesięciu latach w czołowej dziesiątce rankingu WTA ten właściwy moment chyba nadszedł – opisała Radwańska.

Maders 2017-07-19 13:32:45
TRANSMISJE
21.01, 00:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 00:30 Eurosport 1 Game Schett and Mats
21.01, 01:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 01:00 Eurosport 1 Australian Open
21.01, 05:00 Eurosport 2 Australian Open
21.01, 05:00 Eurosport 1 Australian Open