Lipsk: Fręch w ćwierćfinale

Prawie czterogodzinny mecz padł łupem reprezentantki Polski.

Magdalena Fręch po raz kolejny zdecydowała się na występ w niemieckich zawodach. Reprezentantka Polski wprawdzie w czwartek była zmuszona do obrony meczboli, to jednak wywalczyła przepustkę do ćwierćfinału imprezy ITF odbywającej się w Lipsku.

Aktualnie 241. zawodniczka rankingu WTA w drugiej rundzie trafiła na młodszą od siebie o dwa lata Aminę Anshbę. Rosjanka rozpoczęła to spotkanie bardzo dobrze i po wyrównanej premierowej odsłonie wyszła na prowadzenie w setach. W drugiej partii do głosu doszła rozstawiona z numerem pięć Fręch. Polka zdominowała rywalizację i wyrównała stan gry.

Ostatecznie ręce w geście końcowego triumfu w górę mogła wznieść Fręch, ale jej rosyjska rywalka ma czego żałować. W trzeciej partii stanęła przed szansą wygrania tego meczu, lecz nie wykorzystała trzech piłek meczowych.

Fręch po trzech godzinach oraz 49 minutach gry pokonała Anshbę 5:7, 6:2, 7:6(7) i zanotowała drugi ćwierćfinał z rzędu. Polka o miejsce w 1/2 finale powalczy z Despiną Papamichail.