Cincinnati: Nadal w dwóch setach pokonał Ramosa

Hiszpan pewnie zameldował się w kolejnej fazie turnieju.

Rafael Nadal ze względu na fakt, iż Roger Federer wycofał się z turnieju ATP Masters 1000 rozgrywanego w Cincinnati, stał się pewnym przejęcia liderostwa w rankingu ATP. Ewidentnie spowodowało to,  że Hiszpan poczuł się pewnie, czego efektem jest jego dobra gra w tych zawodach. Majorkanin za sprawą piątkowego zwycięstwa awansował do ćwierćfinału.

Nadal w meczu, który z powodu opadów deszczu został z czwartku przeniesiony na piątek, zmierzył się ze swoim rodakiem – Albertem Ramosem. W premierowej odsłonie nie doszło do żadnego przełamania, a w tie-breaku wyższość potwierdził aktualnie drugi zawodnik rankingu ATP. Nadal następnie poszedł za ciosem i w drugim secie gra przebiegała pod jego dyktando. Starszy z Hiszpanów pewnie doprowadził do rozstrzygnięcia w dwóch setach.

Zawodnik, który w Cincinnati jest rozstawiony z numerem jeden, potrzebował jednej godziny oraz 39 minut, aby odnieść końcowe zwycięstwo 7:6(1), 6:2. Nadal nie ma zbyt dużo czasu na odpoczynek, bowiem jeszcze w nocy przystąpi do rywalizacji z Nickiem Kyrgiosem. Stawką tego meczu będzie półfinał.