Lipsk: Fręch krok od finału

Reprezentantka Polski zagra o pierwszy finał w sezonie.

Magdalena Fręch wyśmienicie radzi sobie w rozgrywanym w tym tygodniu turnieju rangi ITF w Lipsku. Reprezentantka Polski w piątek wygrała kolejny mecz i w sobotę powalczy o pierwszy finał w tegorocznych rozgrywkach.

Aktualnie 241. zawodniczka rankingu WTA była faworytką ćwierćfinału, w której przyszło jej się zmierzyć z Despiną Papamichail. Premierowa odsłona tego spotkania pokazała, iż grecka kwalifikantka nie zamierza tanio sprzedać skóry. Wprawdzie w tej partii inicjatywa leżała po stronie Papamichail, to jednak Fręch lepiej wytrzymała nerwową końcówkę i wyszła na prowadzenie w setach.

Druga odsłona, chociaż także była wyrównana, to tym razem Fręch szybciej wyszła na prowadzenie i zdołała je dowieźć do końca meczu, dzięki czemu reprezentantka Polski wywalczyła miejsce w 1/2 finału.

Polka, która w Lipsku jest rozstawiona z numerem pięć, po jednej godzinie oraz 52 minutach rywalizacji na korcie centralnym odniosła wygraną 7:5, 6:3. Fręch o pierwszy finał w 2017 roku powalczy z Julią Grabher.