Cincinnati: Znamy wszystkich półfinalistów.

Dimitrov i Isner grają dalej, niespodziewana porażka Thiema.

Piątek na kortach twardy podczas turnieju ATP w Cincinnati był szalonym dniem. W związku z opadami deszczu zostały przeniesione niektóre mecze z dnia poprzedniego. Dwa mecze tego samego dnia musieli rozegrać Nadal oraz Kyrgios, którzy spotkali się ze sobą w 1/4 finału. W ćwierćfinale zobaczyliśmy także pewne zwycięstwa Grigora Dimitrova oraz Johna Isnera, natomiast dość nieoczekiwanie z turniejem pożegnał się Dominic Thiem, który uległ Davidowi Ferrerowi.

Zmagania rozpoczęły się od pojedynków właśnie Rafy Nadal i Nicka Kyrgiosa, którzy mieli zaległe spotkanie 1/8 finału. Obaj dość pewnie je wygrali, Hiszpan ze swoim rodakiem Albertem Ramosem, natomiast „Kangur” w trzech setach okazał się lepszy od Ivo Karlovicia.

Spotkania 1/4 finału zainaugurował, który w szybki i prosty sposób pokonał Yuichi Sugitę 6:2, 6:1 w zaledwie 53 minuty. Bułgar grał od początku do samego końca bardzo skoncentrowany, praktycznie nie popełniał błędów i było widać wielką klasę z jego strony. Zestresowany Japończyk nie był w stanie postawić się swojemu rywalowi, przez co w słabym stylu pożegnał się z turniejem, choć i tak 1/4 finału to dla niego duży sukces.

W półfinale zobaczymy także Johna Isnera, który mierzył się ze swoim rodakiem Jaredem Donaldsonem. Mecz przebiegał zgodnie z planem, można było spodziewać się, że zobaczymy sporą ilość gemów i małą ilość przełamań. W pierwszej partii nie doczekaliśmy się ani jednego, w tie-breaku lepszy okazał się Isner, natomiast w drugiej partii znów lepszy był bardziej doświadczy z Amerykanów, lecz tym razem zdołał przed samą dogrywką przełamać serwis młodszego kolegi, dzięki czemu zamknął to spotkanie 7:6, 7:5.

Nieoczekiwanie z turniejem pożegnał się Dominic Thiem, a jego pogromcą okazał się David Ferrer. Hiszpan od pewnego czasu złapał wiatr w żagle i jego gra naprawdę wygląda solidnie i dobitnie przekonał się o tym Austriak, który od samego początku miał problemy z utrzymaniem podania. Szybkie przełamanie na korzyść Ferrera sprawiło, że sprawa seta została rozstrzygnięta. W drugim secie również Hiszpan zdobył szybko przewagę, jednak tym razem Thiem zdołał wyrównać stan rywalizacji i sprawa drugiej partii była otwarta. Od tego momentu jednak Ferrer wrzucił wyższy bieg i od stanu 3:3 wygrał 3 gemy po kolei, dwukrotnie przełamując rywala, co dało zwycięstwo 6:3, 6:3.

G. Dimitrov 6:1, 6:2 Y. Sugita

J. Donaldson 6:7, 5:7 J. Isner

D. Ferrer 6:3, 6:3 D. Thiem