New Haven: Linette krok od turnieju głównego

Poznanianka potrzebuje jeszcze jednej wygranej, aby wywalczyć miejsce w głównej drabince.

Magda Linette po serii kilku słabszych, a przede wszystkim przegranych spotkań, wróciła do dobrej dyspozycji i potwierdza to chociażby w New Haven. Reprezentantka Polski bardzo dobrze radzi sobie w eliminacjach do imprezy rozgrywanej w tym mieście. W sobotę wygrała mecz, który dał jej awans do decydującej fazy kwalifikacji.

Reprezentantka Polski w sobotę stanęła przed trudnym zadaniem, bowiem na jej drodze stanęła Pauline Parmentier. Zawodniczka notowana w pierwszej setce rankingu WTA nie weszła dobrze w to spotkanie i Linette pewnie wygrała premierową odsłonę. Francuzka z każdą kolejną minutą wracała do dobrej gry, dzięki czemu zdołała wyrównać wynik.

Trzecia, decydująca partia, przebiegała pod dyktando Linette, ale poznanianka nie była w stanie potwierdzić swojej wyższości. W końcu się to jej udało i Polka przy stanie 5:4 zdobyła kluczowe przełamanie.

Linette i Parmentier w sobotę na korcie w New Haven spędziły dwie godziny oraz 20 minut, po których reprezentantka Polski odniosła wygraną 6:1, 6:7(4), 6:4. Aktualnie 84. zawodniczka rankingu WTA o miejsce w turnieju głównym powalczy z Kurumi Narą bądź Aliaksandrą Sasnovich.