Lipsk: Fręch z drugim tytułem w karierze!

Reprezentantka Polski w niedzielnym finale pokonała rywalkę z pierwszej setki rankingu WTA.

Magdalena Fręch wyśmienicie radziła sobie w tym tygodniu w Lipsku, a rywalizację w turnieju zwieńczyła triumfem w niedzielnym finale, w którym przyszło jej się zmierzyć z Richel Hogenkamp.

Reprezentantka Polski nie była faworytką niedzielnego meczu, bowiem jej przeciwniczka, Hogenkamp, w turnieju rangi ITF w Lipsku (pula nagród 25 tysięcy dolarów) była rozstawiona z numerem jeden, a dodatkowo aktualnie jest notowana na 97. miejscu w rankingu WTA. Fręch nie wystraszyła się swojej rywalki i przyniosło to oczekiwany efekt. Aktualnie 241. zawodniczka świata świetnie rozpoczęła ten mecz i wyłącznie ze stratą dwóch gemów, wygrała premierową odsłonę.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany i rozstrzygnięcie poznaliśmy po rozgrywce tie-breakowej. W niej od samego początku inicjatywę przejęła Fręch, która wypracowane prowadzenie zdołała utrzymać do samego końca.

Niedzielny finał turnieju ITF w Lipsku rozgrywanego na kortach ziemnych trwał jedną godzinę oraz 29 minut. Po tym czasie spędzonym na korcie centralnym Fręch mogła się cieszyć z wygranej 6:2, 7:6(3). Dla Polki to drugi triumf w karierze. 19-latka otrzyma 50 punktów do rankingu WTA, przez co zbliży się do awansu do drugiej setki.