Mrągowo: Leśniak znów najlepsza!

Reprezentantka Polski zdominowała rywalizację w Mrągowie.

Marta Leśniak jak na razie nie ma sobie równych w Mrągowie. Reprezentantka Polski w ubiegłym tygodniu wygrała rywalizację w turnieju rozgrywanym w tym mieście. W niedzielę mieliśmy okazję do obejrzenia powtórki, bowiem aktualnie 819. zawodniczka rankingu WTA wygrała drugi turniej ITF w Mrągowie.

Leśniak nie miała sobie równych w drugiej edycji turnieju ITF w Mrągowie. Reprezentantka Polski, chociaż w trzech z pięciu meczów mierzyła się z wyżej notowanymi rywalkami, to jednak w drodze do finału nie straciła ani jednego seta. W niedzielnym spotkaniu jej rywalką była rozstawiona z numerem cztery Jade Suvrjin. Wprawdzie Leśniak przegrała premierową odsłonę tego meczu, to w dwóch kolejnych partiach nie pozostawiła wyżej notowanej rywalce żadnych szans.

29-latka po dwóch godzinach oraz 19 minutach rywalizacji na korcie centralnym wygrała mecz 5:7, 6:2, 6:2 i odnotowała drugi triumf w zawodach Warmia i Mazury Open. Tym samym Leśniak otrzymała 12 punktów do rankingu WTA.