Muguruza zagra w Cincinnati o tytuł

Simona Halep będzie jej przeciwniczką w niedzielnym finale.

Jako pierwsza w sobotę do finału Western&Southern Open awansowała Garbine Muguruza. Triumfatorka tegorocznej edycji Wimbledonu potrzebowała 80 minut, żeby wygrać z Karoliną Pliskovą w 2 partiach 6/3, 6/2. Dzięki temu zwycięstwu Hiszpanka poprawiła bilans w wygranych spotkaniach z 25-latką z Louny na 2-6.

Rozstawiona w Cincinnati z najwyższym numerem Czeszka nie obroniła zatem zdobytych przed rokiem punktów za triumf na tutejszych kortach i dlatego może stracić w poniedziałek fotel liderki rankingu WTA. Prowadzenie w światowej klasyfikacji może objąć Simona Halep.

Rumunka w sobotnim półfinale straciła tylko 3 gemy. Dwukrotna finalistka French Open wygrała mecz ze Sloane Stephens po zaledwie 54 minutach w 2 partiach 6/2, 6/1 i zakończyła tym samym znakomitą passę Amerykanki, dla której był to dopiero czwarty turniej w tym sezonie. Wcześniej 24-latka zmagała się z kontuzją stopy.

Dzięki wywalczonym w Cincinnati punktom Sloane awansuje w rankingu o 68 miejsc w górę, na pozycję 83. Simona i Garbine zmierzą się ze sobą po raz czwarty. Na 3 rozegrane dotychczas spotkania, 2 padały łupem Hiszpanki. Finał zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 20:00 czasu polskiego. Pojedynek będzie transmitowany na żywo w TVP Sport.