Puchar Davisa: Hurkacz bez wygranej na otarcie łez

Wrocławianin przegrał na zakończenie rywalizacji w Bratysławie.

Reprezentacja Polski już po pierwszym niedzielnym spotkaniu (Kamil Majchrzak w trzech setach przegrał z Norbertem Gombosem) straciła szansę na pokonanie Słowaków, a tym samym pożegnała się z Grupą I Strefy Euroafrykańskiej. Na zakończenie rywalizacji, w meczu o pietruszkę zmierzył się Hubert Hurkacz z Jozefem Kovalikiem. Biało-czerwoni także i w tym spotkaniu musieli uznać wyższość świetnie dysponowanych rywali.

Początkowo na zakończenie słowacko-polskich zmagań miało dojść do starcia Hurkacza z Andrejem Martinem. Słowacy jednak zapewnili sobie triumf i postanowili w ostatnim meczu dać szansę rezerwowemu, czyli Kovalikowi. Aktualnie 171. zawodnik rankingu ATP wykorzystał okazję do zaprezentowania własnych umiejętności.

Hurkacz w premierowej odsłonie prowadził nawet 3:0 z przełamaniem, ale ta przewaga była niewystarczająca, bowiem koniec końców set ten padł łupem Słowaka. Drugi set był bardzo wyrównany, ale ostatecznie w wojnie nerwów lepiej zachował się Kovalik i to on ostatecznie zanotował wygraną 6:4, 7:5. Tym samym mecz pomiędzy reprezentacją Polski a Słowakami zakończył się wynikiem 4-1 na korzyść gospodarzy.