Tokio: Rosolska gra dalej

Polka udanie rozpoczęła zmagania w Tokio.

Alicja Rosolska w turnieju rangi WTA rozgrywanego w Tokio po raz pierwszy w karierze postanowiła wystąpić razem z Abigail Spears. Zawodniczki w tych zawodach zostały rozstawione z numerem trzy i bardzo dobrze poradziły sobie w meczu pierwszej rundy, który wygrały w dwóch setach.

Reprezentantka Polski wraz z jej amerykańską partnerką na rozpoczęcie wspólnych zmagań trafiły na Raquel Atawo i Dariję Jurak. Był to szczególny mecz dla Spears i Atawo, bowiem te zawodniczki przez wiele lat grały razem. W poniedziałek gdy stanęły po dwóch stronach siatki lepsza okazała się wyżej notowana, czyli Spears.

Rosolska i Spears od początku grały bardzo dobrze – zarówno w premierowej, jak i w drugiej partii szybko udało im się wyjść na prowadzenie i po jednej godzinie oraz 18 minutach spędzonych na korcie pokonały rywalki 6:4, 6:4.

Turniejowe „trójki” w ćwierćfinale tokijskich zawodów zagrają z lepszymi z pojedynku: Mari Osaka / Naomi Osaka – Makoto Ninomiya / Renata Voracova.