Plaisir: Udana pogoń Hurkacza

Reprezentant Polski odrobił straty w środowym pojedynku.

Hubert Hurkacz jeszcze w weekend był w Bratysławie, gdzie wraz z reprezentacją Polski walczył o pozostanie w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Nasi rodacy jednak zdecydowanie przegrali ze Słowakami. Wrocławianin wraca do indywidualnych startów i w tym tygodniu rywalizuje w Plaisir, gdzie odbywa się impreza rangi ITF Futures (pula nagród 25 tysięcy dolarów).

Reprezentant Polski w pierwszej rundzie francuskich zawodów trafił na kwalifikanta – Gregoire Barrere. Francuz aktualnie jest notowany dopiero w siódmej setce rankingu ATP, ale niegdyś był notowany na 187. miejscu na świecie. 23-latek bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie – wygrał premierową odsłonę, w drugiej partii szybko uzyskał breaka, co pozwoliło mu wyjść na prowadzenie 3:0. Wszystko wskazywało, że reprezentant Francji pewnie kroczy po końcowe zwycięstwo. Wtedy do gry wrócił Hurkacz. Zawodnik rozstawiony w Plaisir z numerem osiem wygrał pięć gemów z rzędu, co pomogło mu doprowadzić do wyrównania w setach.

Hurkacz poszedł za ciosem w decydującej odsłonie. Szybko zdobył przełamanie i zdołał przewagę utrzymać do końca spotkania. Tym samym aktualnie 407. zawodnik rankingu ATP po dwóch godzinach oraz 20 minutach rywalizacji odniósł zwycięstwo 5:7, 6:4, 6:4.

Reprezentant Polski już w czwartek przystąpi do walki o awans do ćwierćfinału – ponownie na jego drodze stanie francuski zawodnik. Tym razem Hurakcz zmierzy się z innym kwalifikantem – notowanym na 777. miejscu na świecie Manuelem Guinardem.