Seul: Podsumowanie 2. rundy.

Irina Begu oraz Tatjana Maria kolejnymi rozstawionymi poza turniejem.

Trzeci dzień turnieju WTA w Seulu nie wyróżniał się niczym od poprzedniego, gdyż kolejne rozstawione zakończyły w nim udział. Tym razem czas przyszedł na Irinę Begu z piątką oraz rozstawioną z numerem szóstym Tatjanę Marię, które uległy swoim rywalkom i nie zameldują się w trzeciej rundzie Korea Open.

Jako pierwsza na korcie pojawiła się Tatjana Maria, której rywalką była Kristie Ahn. Faworytką rzecz jasna była Niemka, co potwierdzało się od samego początku aż do stanu, w którym prowadziła 5:3 w pierwszej partii. Od tego momentu jej gra się zdecydowanie popisała, a Amerykanka dobrze wykorzystywała słabszy moment rywalki, dzięki czemu wygrała 4 gemy z rzędu w pierwszym secie. W drugim sytuacja się nie zmieniła, Maria po dobrzej grze także miała sporą przewagę, tym razem prowadziła już 5:2, po czym ostatecznie przegrała całe spotkanie 5:7, 5:7.

Do małej niespodzianki doszło także w starciu Iriny Begu, która mierzyła się z Beatriz Haddad Maia. Z pewnością można było spodziewać się w tej parze wyrównanej walki, co potwierdziło się zarówno w pierwszym jak i drugim secie. O zwycięstwach obu pań zadecydowało jedno przełamanie więcej i tak naprawdę w trzecim secie wyszła przewaga Brazylijki. Haddad Maia po dwukrotnym przełamaniu rywalki, bardzo pewnie zamknęła to spotkanie 6:3, 4:6, 6:2.

W trzecim dniu na kortach w stolicy Korei zobaczyliśmy także reprezentantkę gospodarzy, jednak z pewnością nie była to udany występ. Na-Lae Han po wyeliminowaniu Kristyni Pliskovej została zdeklasowana przez Sarę Sorribes Tormo, wygrywając zaledwie 3 gemy. Hiszpanka po godzinie i 15 minutach zameldowała się w 3. rundzie po zwycięstwie 6:1, 6:2.