Tampico: Kiepski występ Radwańskiej

Młodsza z sióstr Radwańskich pożegnała się z turniejem w Tampico.

Urszula Radwańska na drugiej rundzie zakończyła rywalizację w turnieju rangi ITF rozgrywanym w meksykańskim Tampico. W środową noc za mocna dla naszej rodaczki była reprezentantka gospodarzy – Giuliana Olmos.

Śmiało można rzec, że Radwańska w tym spotkaniu zaprezentowała dwa, zupełnie różne oblicza. Premierową partię nasza rodaczka mogła spisać na straty już po kilku minutach gry, bowiem przegrała pierwsze cztery gemy. Wprawdzie jej gra uległa zmianie, to jednak nie na tyle, aby odrobić tak znaczącą stratę.

Druga odsłona również był jednostronna, lecz tym razem stroną przeważającą była Radwańska. Aktualnie 722. zawodniczka świata szybko zdobyła breaka, dzięki czemu doprowadziła do wyrównania w setach.

Reprezentantka Polski jednak nie zdołała pójść za ciosem i w trzecim, decydującym secie, znów prezentowała tenis pokroju tego z premierowej partii. Radwańska pomimo szans na przełamanie ani razu nie wygrała podania Olmos, która była zdecydowanie bardziej skuteczna i udało się jej to dwa razy. Tym samym faworyzowana krakowianka poniosła porażkę 2:6, 6:2, 3:6 i na drugiej rundzie zakończyła rywalizację w Tampico.