Tokio: Rosolska i Spears poza turniejem

Polka i Amerykania nie awansowały do półfinału tokijskich zawodów.

Alicja Rosolska i Abigail Spears po raz pierwszy w karierze zdecydowały się na wspólny występ – o ile ich premierowy mecz wyglądał bardzo dobrze, tak w drugim spotkaniu można było wymagać od nich lepszej gry. Zawodniczki, które w turnieju WTA w Tokio były rozstawione z numerem trzy, rywalizację w tym mieście zakończyły na ćwierćfinale.

Reprezentantka Polski i jej amerykańska partnerka w meczu, którego stawką była przepustka do półfinału, zmierzyły się z duetem Makoto Ninomiya i Renata Voracova. Lepiej w to spotkanie weszły faworyzowane Rosolska i Spears, które w pierwszym secie prowadziły 4:2. Chociaż nie udało im się tego prowadzenia utrzymać zbyt długo, to w dziewiątym gemie miały one dwie piłki setowe. Polka i Amerykanka zmarnowały swoje szansy, a kilka minut później musiały się pogodzić z przegraniem tej partii.

Turniejowe „trójki” nie podłamały się przebiegiem premierowej odsłony i w drugim secie ponownie szybko wyszły na prowadzenie, lecz tym razem wyciągnęły pozytywną lekcję i nie oddały przewagi do końca seta.

Mistrzowski tie-break od samego początku ułożył się po myśli Japonki i Czeszki. Chociaż Rosolska i Spears walczyły dzielnie, to jednak ich rywalki od stanu 6-5 wygrały cztery punkty z rzędu, czym zapewniły sobie końcowy triumf.

Ninomiya i Voracova za sprawą wygranej 7:5, 3:6, 10-5 wywalczyły przepustkę do półfinału turnieju WTA w Tokio. Tymczasem Rosolska i Spears z rywalizacją w stolicy Japonii żegnają się ze zdobyczą 100 punktów do rankingu WTA oraz czekiem na ponad sześć tysięcy dolarów amerykańskich.