Ortisei: Seppi dał lekcję tenisa Janowiczowi

Polak ponownie nie przeszedł przez pierwszą rundę.

Jerzy Janowicz nie będzie najlepiej wspominać turnieju rangi ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach twardych w hali w Ortisei. Reprezentant Polski nie miał szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie trafił na wymagającego rywala, którym był Andreas Seppi. Włoch okazał się dla Polaka przeszkodą nie do przejścia.

Już od początku wtorkowego spotkania było widać, że nie jest to najlepszy dzień Janowicza. Łodzianin miał problemy z utrzymaniem piłki w korcie i błyskawicznie popełniał proste błędy. To kosztowało go wyraźne przegranie premierowej odsłony. Oblicze tego meczu nie zmieniło się także w drugim secie. Seppi wciąż kontrolował grę, a Janowicz nie był w stanie znaleźć sposobu na zmianę stylu.

Do końca meczu nie doszło do jakiejkolwiek zmiany, dzięki czemu Seppi utrzymał prowadzenie. Reprezentant Włoch, który w Ortisei jest rostawiony z numerem trzy, potrzebował zaledwie 47 minut spędzonych na korcie centralnym, aby pokonać Janowicza 6:2, 6:2.