Szanghaj: Koniec złej serii Matkowskiego i Qureshiego

Polak i Pakistańczyk awansowali do drugiej rundy w Szanghaju.

Marcin Matkowski i Aisam-Ul-Haq Qureshi w tym sezonie jak dotychczas grali ze sobą trzy razy. Pierwszy wspólny turniej, w Auckland, wygrali – później, w Sofii i w Tokio, nie wygrali nawet meczu. Serię udało im się przerwać w turnieju rangi ATP Masters 1000 rozgrywanym w Szanghaju. Reprezentant Polski i jego pakistański partner nie mieli problemów z pokonaniem francuskich rywali.

Matkowski i Qureshi w pierwszej rundzie w Szanghaju trafili na Francuzów – Adriana Mannarino i Benoita Paire. Zawodnicy, którzy specjalizują się w grze pojedynczej, nie byli w stanie sprawić poważnych problemów doświadczonym rywalom. Polak i Pakistańczyk w obu setach szybko przejęli inicjatywę i pewnie kontrolowali przebieg meczu.

Polsko-pakistański duet potrzebował jedynie 51 minut, aby pokonać Mannarino i Paire 6:4, 6:2. Matkowski oraz Qureshi nie mają czasu na odpoczynek, bowiem już w środę powalczą o awans do ćwierćfinału. Ich rywalami będą rozstawieni z numerem pięć – Ivan Dodig i Marcel Granollers.