Taszkient: Majchrzak w II rundzie

Reprezentant Polski udanie rozpoczął zmagania w Uzbekistanie.

Kamil Majchrzak po zeszłotygodniowej rywalizacji w Almatach, gdzie doszedł do drugiej rundy, przeniósł się do Taszkientu. Polak także w Uzbekistanie dobrze rozpoczął zmagania, bowiem przebrnął przez pierwszą rundę.

Wtorkowym oponentem reprezentanta Polski był Marc Polmans, o którym głośno zrobiło się za sprawą dojścia do półfinału wielkoszlemowego Australian Open w grze podwójnej. Australijczyk w singlu jak dotychczas radzi sobie przeciętnie i jest notowany w trzeciej setce rankingu ATP. Majchrzak w premierowej odsłonie zdobył jedyne przełamanie i wyszedł na prowadzenie w setach. W drugiej partii z breakiem prowadził Polmans, ale piotrkowianin natychmiast odrobił straty.

Ostatecznie doszło do tie-breaka, w którym Majchrzak prowadził nawet 5-2, ale zmarnował tę przewagę. Polmans stanął przed dwoma szansami na wyrównanie stanu gry, ale koniec końców set ten, a zarazem cały mecz, padł łupem Majchrzaka.

Aktualnie 317. zawodnik rankingu ATP potrzebował jednej godziny oraz 45 minut, aby pokonać Polmansa 6:4, 7:6(8). Na Majchrzaka w drugiej rundzie czeka rozstawiony z numerem siedem Yuki Bhambri.