Magda Linette zagra z Sharapovą

Po wyrównanym pojedynku nasza reprezentantka weszła do 2. rundy Tianjin Open.

W pierwszej rundzie Tianjin Open (suma nagród $ 426,750) Magda Linette spotkała się na korcie z notowaną na 88. lokacie w rankingu WTA Kateryną Bondarenko.

Zawodniczki zmierzyły się ze sobą po raz drugi i po raz drugi na szczęście lepsza okazała się 25-latka z Poznania. Polka musiała jednak sporo się namęczyć, żeby wygrać z reprezentantką Ukrainy.

Partia otwierająca to spotkanie padła łupem 6 lat starszej Kateryny, która dosyć sprawnie po 26 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

W drugiej odsłonie Magda co prawda 2 razy straciła własnego gema, ale sama zdobyła przewagę 1 przełamania więcej, dzięki któremu udało się jej doprowadzić do remisu w setach na po 1.

Decydująca partia była bardzo zacięta. Tenisistki szły w niej równo do wyniku na po 5. Końcówka należała mimo wszystko do Linette, która po blisko 2  godzinach wygrała to starcie w 3 setach 3/6, 6/3, 7/5.

Dzięki tej wygranej nasza reprezentantka melduje się w drugiej rundzie Tianjin Open. Czeka w niej na nią obecnie 86. w światowym rankingu Maria Sharapova.

Pięciokrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych w pierwszej rundzie pokonała Irinę-Camelię Begu 6/4, 6/2. Magda i Maria do tej pory jeszcze nigdy ze sobą nie grały.