Szanghaj: Federer w 3. rundzie.

Dwu setowe zwycięstwo Szwajcara w pierwszym meczu.

Dla rozstawionego z numerem drugim, podczas turnieju ATP w Szanghaju, Rogera Federera było to pierwsze oficjalnie starcie po występie na Flushing Meadows. Szwajcar mimo to, pewnie zainaugurował swoje występy w Azji, pokonując będącego w dobrej formie Diego Schwartzmana 7:6, 6:4 w godzinę i 35 minut.

Spotkanie rozpoczęło się dość spokojnie, mimo, że niekwestionowanym faworytem był popularny „Fedex”, to obaj podeszli do tego pojedynku ze sporym szacunkiem. Na pierwsze przełamanie musieliśmy czekać do szóstego gema, wtedy to Szwajcar wyszedł na prowadzenie z „brejkiem”, jednak w kolejnym gemie Schwartzman odgryzł się tym samym, wyrównując stan rywalizacji. O losach pierwszej partii musiał zadecydować zatem tie-break, w którym to zgodnie z oczekiwania lepszy okazał się Federer.

W drugim secie poszło już nieco łatwiej, choć to pojęcie względnie. Roger w pierwszym gemie zdobył przewagę i mimo, że rywal z Argentyny miał szansę na powrót, to nie był w stanie jej wykorzystać. Bez fajerwerków, aczkolwiek po pewnej grze, Roger nie tracąc koncentracji „dowiózł” przewagę do samego końca i pewnie zamknął to spotkanie.

Z pewnością było to dobre przetarcie dla Szwajcara, który bardzo szanuje swoje zdrowie i pojawią się na wybranych imprezach. W 3. rundzie Federer zmierzy się z Aleksandrem Dolgopolovem, który uporał się z Feliciano Lopez w trzech setach.