Tianjin: Kvitova poza turniejem

Porażka Czeszki to jedna z większych niespodzianek trzeciego dnia rywalizacji.

Petra Kvitova w ubiegłym tygodniu z bardzo dobrej strony pokazała się w Pekinie, gdzie dopiero w półfinale sposób na nią znalazła Caroline Garcia. Reprezentantka Czech podróż po Chinach kontynuowała w Tianjin, gdzie jednak zbyt długo nie zagrzała miejsca. Aktualnie 17. zawodniczka świata w pierwszej rundzie poniosła nieoczekiwaną porażkę.

Kvitova na inaugurację rywalizacji w Tianjin Open zmierzyła się z Lin Zhu. Chińska zawodniczka była spisywana na straty, nie dawano jej większych szans, tymczasem zaprezentowała świetny tenis. Aktualnie 113. tenisistka świata nieoczekiwanie wygrała premierową odsłonę. Drugi set lepiej potoczył się dla faworyzowanej Czeszki, ale w decydującej partii powróciły demony z początku meczu. Kvitova znów była niezwykle zagubiona, co koniec końców popłaciła przegraniem tego pojedynku.

Zhu po dwóch godzinach oraz 18 minutach rywalizacji triumfowała 6:4, 5:7, 6:4. Bez wątpienia jest to dla niej największy sukces w karierze. Reprezentantka gospodarzy o awans do ćwierćfinału powalczy z Su-Wei Hsieh.