Szanghaj: Szlagier dla del Potro

Argentyńczyk wywalczył przepustkę do ćwierćfinału.

Bez wątpienia najciekawszym meczem czwartego dnia zmagań w turnieju rangi ATP Masters 1000 rozgrywanym w Szanghaju był pojedynek Juana Martina del Potro z Alexandrem Zverevem. Zawodnicy sprawili świetne trzysetowe widowisko, ale tylko jeden z nich mógł wywalczyć przepustkę do ćwierćfinału – bilet do 1/4 finału wywalczył reprezentant Argentyny.

Lepszy początek meczu zanotował faworyt, czyli Zverev. Reprezentant Niemiec już w drugim gemie uzyskał przełamanie, które jak później się okazało, było kluczowe w kontekście triumfu w premierowej odsłonie. Drugi set był dominacją serwujących – żaden zawodnik nie wypracował sobie szansy na przełamanie, przez co doszło do rozgrywki tie-breakowej. Także w niej nie zabrakło wyrównanej rywalizacji, w której minimalnie lepszy okazał się del Potro.

Doświadczenie reprezentanta Argentyny pomogło mu także w decydującej partii – del Potro wyczekał słabszy moment Zvereva i wykorzystał go, uzyskując przełamanie. Aktualnie 23. zawodnik świata kontrolował przebieg meczu i nie wypuścił prowadzenia z rąk.

Del Potro po jednej godzinie oraz 56 minutach gry triumfował 3:6, 7:6(5), 6:4. Ćwierćfinałowym oponentem Argentyńczyka będzie lepszy w starciu Viktora Troickiego z Johnem Isnerem.