Janowicz zagra w turnieju głównym Intrum Stockholm Open

Jurgen Zopp był przeciwnikiem Jurka w ostatniej rundzie eliminacji.

Notowany obecnie na 141. lokacie w rankingu ATP Jerzy Janowicz w pierwszej rundzie kwalifikacji do Intrum Stockholm Open pokonał Andreę Arnaboldiego  6/7 (1), 7/5, 6/1, a w poniedziałek okazał się lepszy od Jurgena Zoppa. Nasz reprezentant bardzo dobrze rozpoczął mecz o wejście do drabinki głównej.

Jurek bardzo pewnie wygrywał własne gemy serwisowe, co więcej zdobył przewagę aż 3 przełamań, dzięki którym po zaledwie 19 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. Druga partia była już dużo bardziej wyrównana. Janowicz miał co prawda szansę zakończyć ten mecz wynikiem 6/1, 7/5, ale nie zdołał jej wykorzystać i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break.

W nim Polak zapisał na swoim koncie tylko 3 punkty i po 70 minutach doszło w setach do remisu. Decydująca odsłona należała na szczęście do 26-latka z Łodzi, który wygrał ze sklasyfikowanym na 180. miejscu w światowym rankingu Zoppem w 3 partiach 6/1, 6/7 (3), 6/4.

Najlepszym wynikiem Jurka z tutejszych kortów pozostaje ćwierćfinał z roku 2013. W pierwszej rundzie szwedzkich zmagań (pula nagród €660,375) zmierzy się z Pierre-Hugues Herbertem. Natomiast rozstawiony w tych eliminacjach z numerem 7 Jurgen pomimo przegranej nie żegna się z imprezą.

29-latek z Tallina wystąpi w drabince głównej jako „lucky loser”, ponieważ w ostatnim momencie z rozgrywek wycofał się Nicolas Almagro. Hiszpan zmaga się z kontuzją kolana. Hyeon Chung będzie przeciwnikiem Zoppa w walce o drugą rundę. Mecz odbędzie się jeszcze w poniedziałek.