Sztokholm: Janowicz w drugiej rundzie!

Reprezentant Polski po raz pierwszy w karierze wygrał z Francuzem.

Jerzy Janowicz po raz pierwszy od czterech miesięcy zagrał w meczu głównej drabinki turnieju rangi ATP. Reprezentant Polski w starciu pierwszej rundy w Sztokholmie przeciwko Pierre-Hughesowi Herbertowi i wywalczył przepustkę do 1/8 finału szwedzkich zawodów.

Łodzianin wyśmienicie rozpoczął środowy mecz i już w jego początkowej fazie uzyskał przełamanie. Reprezentant Polski na tym nie poprzestał i chwilę później ponownie wygrał podanie Herberta, dzięki czemu zapisał na swoim koncie premierową partię.

Drugi set był bardziej wyrównany, ale inicjatywa była po stronie reprezentanta Francji. Potwierdził to w ósmym gemie, w którym zdobył breaka dającego wyrównanie stanu gry.

O losach tego spotkania zadecydowała trzecia odsłona. W niej obaj tenisiści skupiali się na wygrywaniu własnego podania. Wychodziło im to dobrze – poza jednym wyjątkiem. Obecnie 141. tenisista świata w szóstym gemie przełamał serwis rywala, dzięki czemu awansował do drugiej rundy.

Janowicz i Herbert na korcie centralnym spędzili jedną godzinę oraz 28 minut. Po tym czasie reprezentant Polski triumfował 6:2, 3:6, 6:3. Łodzianin w kolejnej fazie zmierzy się z rozstawionym z numerem jeden Grigorem Dimitrovem.