Moskwa: Znamy pierwsze pary 1/4 finału

Podsumowanie trzeciego dnia zmagań w stolicy Rosji.

Kremlin Cup powoli zaczyna wkraczać w decydującą fazę. W środę kolejni zawodnicy przystąpili do rywalizacji i rozgrywano zarówno mecze pierwszej rundy, jak i spotkania, których stawką był awans do ćwierćfinału. W trzecim dniu doszło do sporej niespodzianki, bowiem poza burtą imprezy odbywającej się w stolicy Rosji znalazł się rozstawiony z numerem cztery – Philipp Kohlschreiber.

Zaczniemy jednak od przedstawienia meczów pierwszej rundy – w środę w tej fazie doszło do spotkania dwóch Rosjan, co oznaczało, że po wcześniejszych fatalnych występach tenisistów z tego kraju, przynajmniej jeden Rosjanin zamelduje się w drugiej rundzie. W pojedynku Andreya Kuznetsova z Daniilem Medvedevem byliśmy świadkami wyrównanej rywalizacji, której losy rozstrzygnęły się w tie-breaku trzeciego seta. Po spotkaniu trwającym dwie godziny oraz dziewięć minut, górą był Medvedev, który triumfował 6:4, 2:6, 7:6(6).

Teraz aktualnie 67. zawodnika rankingu ATP czeka trudne zadanie. W czwartkowym meczu drugiej rundy przyjdzie mu się zmierzyć z turniejową „jedynką” – Pablo Carreno-Bustą. W takim wypadku bardzo prawdopodobne jest, że już po 1/8 finału w stawce nie pozostanie ani jeden reprezentant Rosji.

Nieoczekiwanie w drugiej rundzie Kremlin Cup zameldował się Mirza Basić. Zawodnik, który wcześniej w Moskwie przeszedł przez eliminację, przegrał premierową partię meczu z Blazem Kavciciem. Bośniak jednak nie zamierzał się poddawać i wyrównał stan gry. Trzecia partia ze względu na kontuzję Kavcicia była jednostronna. Aktualnie 105. zawodnik postanowił zakończyć to spotkanie przedwcześnie i skreczował przy stanie 6:3, 3:6, 1:5. Basic o pierwszy ćwierćfinał w sezonie powalczy z innym tenisistą z Bałkanów – z Laslo Djere.

Philipp Kohlschreiber środowy mecz wieczoru przeciwko Andreasowi Seppiemu rozpoczął dobrze i zapisał premierową odsłonę na własne konto. Później z każdą kolejną minutą do głosu dochodził reprezentant Włoch, który wpierw wyrównał stan gry, a następnie za sprawą dobrej dyspozycji w decydującej partii przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Seppi wygrał to spotkanie 6:7(4), 7:6(1), 6:3 i awansował do ćwierćfinału Kremlin Cup. W tej fazie czeka go starcie z rozstawionym z numerem sześć Damirem Dzunhurem, który po początkowych problemach pokonał Yukiego Bhambri 4:6, 7:5, 6:4.