Sztokholm: Janowicz postraszył Dimitrova

Polak nie zdołał sprawić niespodzianki w starciu z wyżej notowanym rywalem.

Jerzy Janowicz dzielnie walczył w drugiej rundzie turnieju rangi ATP 250 rozgrywanego na kortach halowych w Sztokholmie. Reprezentant Polski stanął przed niezwykle trudnym zadaniem. Jego rywalem był rozstawiony z numerem jeden Grigor Dimitrov. Bułgar po zaciętym spotkaniu pokonał naszego rodaka.

Na dobrą sprawę aktualnie 141. zawodnik rankingu ATP przez całe spotkanie grał bardzo solidnie. Janowicz świetnie serwował, nie miał problemów z utrzymaniem piłki w grze. Jedyne problemy przytrafiały mu się w końcówkach partii – w secie otwarcia stracił podanie przy stanie 5:6. Blisko tego było w drugiej odsłonie, ale Polak wyszedł z trudnej sytuacji i doszło do tie-breaka. W nim o losach gry zadecydował jeden mini-break. Wprawdzie łodzianin zdołał obronić dwie piłki meczowe, to jednak przy trzeciej Dimitrov zagrał bezbłędnie.

Dimitrov i Janowicz na korcie centralnym w Sztokholmie spędzili jedną godzinę oraz 38 minut – po tym czasie turniejowa „jedynka” triumfowała 7:5, 7:6(5). Reprezentant Polski za dojście do drugiej rundy tych zawodów otrzyma 32 punkty, dzięki czemu nieznacznie poprawi swoją pozycję w rankingu ATP.