Radwańska w trzeciej dziesiątce rankingu

Polka zanotowała kolejny spadek w rankingu WTA.

Ruszyły już zmagania w Mistrzostwach WTA rozgrywanych w Singapurze, co oznacza, że zawodniczkom zostały odebrane punkty za zeszłoroczne zmagania w tym turnieju. Jedną z tenisistek, które straciły punkty jest Agnieszka Radwańska.

Reprezentantka Polski w zeszłym roku w Singapurze zdobyła 625 punktów – jak wiadomo w tym roku nie wywalczyła miejsca w tych zawodach, przez co czekał ją spadek. Popularna „Isia” aktualnie jest dopiero 28. zawodniczką świata. To jej najniższa pozycja od 2007 roku, kiedy to była notowana na 26. miejscu.

Mamy też jednak dwa powody do radości, bowiem zarówno Magdalena Fręch oraz Alicja Rosolska osiągnęły najlepsze pozycje w karierze. 19-latka zajmuje 174. miejsce w rankingu singlowym, a Rosolska w klasyfikacji gry podwójnej plasuje się na 30. pozycji.