Nadal: Nie myślałem, że mogę tego dokonać

Nadal: Nie myślałem, że mogę tego dokonać

Hiszpan zakończy 2017 rok jako lider rankingu ATP.


Rafael Nadal jeszcze rok temu był zakłopotany z powodu kontuzji, które doskwierają mu od wiele lat. Reprezentant Hiszpanii musiał zrezygnować ze startu z Mistrzostw ATP, które od kilku lat odbywają się w Londynie. Zapewne mało kto się spodziewał, że tenisista pochodzący z Manacor będzie w stanie odbudować swoją pozycję, a dodatkowo zakończyć kolejny sezon jako najlepszy zawodnik na świecie.

Także sam bohater przyznał, że nie spodziewał się, że będzie mu dane przeżywać to po raz kolejny w karierze. – Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego wszystkiego, co się wydarzyło. Rok temu o podobnej porze nawet nie marzyłem, że zakończę sezon jako lider rankingu ATP – powiedział Nadal po wygraniu środowego meczu z Hyeonem Chungiem.

Nadal nie zamierza ukrywać zadowolenia z tego sukcesu, ale przyznaje także, że nie było to jego celem. Reprezentant Hiszpanii po prostu chciał wyzdrowieć i wrócić do dobrej gry, co udało mu się z nawiązką. Lider rankingu ATP uważa również, że osiągnięcie tego teraz było trudniejsze niż w poprzednich przypadkach. –  W porównaniu z pierwszym razem to zupełnie inne uczucie. Teraz było o wiele trudniej. Zakończenie roku na pierwszym miejscu w rankingu nie było dla mnie celem. Po poprzednich sezonach, kiedy miałem tylu problemów z kontuzjami, nawet nie myślałem, że mogę tego dokonać. Ale zrobiłem to i oczywiście jestem bardzo szczęśliwy.

– Zakończenie roku na pierwszym miejscu w rankingu znaczy więcej niż awans na szczyt w trakcie sezonu. To coś bardzo miłego. Coś, co wiele dla mnie znaczy – kontynuował.

Hiszpański tenisista uważa, że powrót na szczyt nie byłby możliwy, gdyby nie tytaniczna praca, którą wykonuje każdego dnia. – Codziennie budzę się z chęcią, aby wyjść na kort i poprawiać swoje umiejętności. To oczywiste, że zwycięstwa pomagają trenować z pasją, ale jeśli będziesz zaniedbywał treningi, nie utrzymasz swojej pozycji. Wszyscy mówią, że najważniejsze, aby uwierzyć w siebie. Ja wierzę w pracę – podsumował Nadal, który w czwartek powalczy o awans do ćwierćfinału w Paryżu. Na jego drodze stanie Pablo Cuevas.

Maders 2017-11-02 12:27:26
TRANSMISJE
19.10, 13:05 TVP Sport Kremlin Cup
19.10, 14:30 Polsat Sport Extra European Open
19.10, 18:30 Polsat Sport Extra European Open
19.10, 22:45 TVP Sport Kremlin Cup
20.10, 06:05 TVP Sport Kremlin Cup
20.10, 12:00 TVP Sport Kremlin Cup