Bratysława: Szybka wygrana Majchrzaka

Bratysława: Szybka wygrana Majchrzaka

Reprezentant Polski awansował do 1/8 finału Peugeot Slovak Open.


Kamil Majchrzak zmagania w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Bratysławie rozpoczął w eliminacjach, przez które przeszedł bez zawahania. Reprezentant Polski we wtorek rozegrał pierwszy mecz w głównej drabince i również nie miał problemów z wywalczeniem wygranej. Majchrzak za sprawą zwycięstwa nad Alexandrem Nedovyesovem awansował do drugiej rundy.

Tenisista pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego świetnie rozpoczął to spotkanie i już w drugim gemie uzyskał pierwsze przełamanie. Wprawdzie jego kazachski rywal natychmiast odrobił straty, to jednak chwilę później znów stracił własne podanie. Tym razem Majchrzak poszedł za ciosem – powiększył prowadzenie i wygrał premierową odsłonę.

Majchrzak nabrał wiatru w żagle i poszedł za ciosem w drugiej partii. Reprezentant Polski był zawodnikiem, który popełniał mniej prostych błędów. To pozwoliło mu cieszyć się z wygranej w dwóch partiach.

Aktualnie 223. zawodnik rankingu ATP potrzebował zaledwie jednej godziny oraz sześciu minut, aby pokonać Kazacha 6:2, 6:2. Majchrzak o awans do ćwierćfinału w Bratysławie powalczy z lepszym w starciu: rozstawionego z numerem sześć Sergiya Stakhovsky’ego z Andrejem Martinem.

Maders 2017-11-07 12:50:15
TRANSMISJE