NG Finals: Podsumowanie sesji dziennej.

NG Finals: Podsumowanie sesji dziennej.

Kolejna wygrana Chunga, pierwszy punkt Czaczanowa.


Drugi dzień turnieju ATP Next Gen Finals w Mediolanie rozpoczął się tradycyjnie od dwóch spotkań sesji dziennej. W niej obyło się bez niespodzianek, gdyż pierwsze zwycięstwo zaliczył Karen Czaczanow, natomiast kolejny punkt na swoje konto dopisał Hyeon Chung, który jako pierwszy zapewnił sobie awans do półfinału.

Pierwszym pojedynkiem jaki został zaplanowany na 2. dzień turnieju była potyczka Karena Czaczanowa z Jaredem Donaldsonem. Faworytem po wczorajszych spotkaniach był oczywiście Rosjanin, mimo, iż obaj bez punktów zakończyli pierwszy dzień rywalizacji, jednak szybko potwierdził swoją przewagę, wygrywając bardzo pewnie pierwszą partię. Więcej problemów pojawiło się w drugiej, gdyż Czaczanow przegrywał już 0:3, a mimo to najpierw odrobił straty, by pewnie podwyższyć prowadzenie w tie-breaku. Jak się później okazało, w decydującej partii, znów lepszy okazał się Rosjanin, Donaldsona stać było tylko na równą do pewnego momentu, po czym stracił serwis na wagę meczu. Ostatecznie to Karen Czaczanow zanotował zwycięstwo 4:1, 4:3, 4:2.

W drugim spotkaniu sesji dziennej na korcie pojawili się faworyzowany Hyeon Chung, a po drugiej stronie siatki stanął Andrej Rublow. Mecz zapowiadał się bardzo interesują, gdyż była to walka o awans do 1/2 finału, lecz od początku było widać ogromną przewagę Koreańczyka. W pierwszej partii nie stracił on nawet gema, by w drugiej równie pewnie prowadzić już 2:0. W trzecim secie także Chung jako pierwszy uzyskał przewagę i choć pojawił się krótki moment dekoncentracji i konieczność grania tie-breaka, to szybko postawił się do pionu i oddając zaledwie jeden punkt zamknął całe spotkanie 4:0, 4:1, 4:3.

Maciej Frukacz 2017-11-08 21:23:25
TRANSMISJE
24.11, 14:15 TVP Sport Davis Cup
24.11, 20:50 TVP Sport Davis Cup
25.11, 13:00 TVP Sport Davis Cup
25.11, 15:30 TVP Sport Davis Cup
26.11, 00:15 TVP Sport Davis Cup