Bratysława: Majchrzak w 1/4 finału

Polak odrobił straty w czwartkowym spotkaniu.

Kamil Majchrzak wygrał kolejny mecz w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Bratysławie – reprezentant Polski w czwartkowym meczu wieczoru okazał się lepszy od tenisisty gospodarzy – Andreja Martina. Piotrkowianin dzięki tej wygranej wywalczył przepustkę do ćwierćfinału.

Początek tego spotkania w meczu Majchrzaka nie należał do najlepszych – Polak na korcie pojawił się niedostatecznie skoncentrowany, przez co utracił własne podanie w piątym gemie. Martin w późniejszej fazie miał kolejne okazję na uzyskanie przełamania, jednak ich nie wykorzystał. To nie przeszkodziło mu w wygraniu premierowej odsłony.

Od drugiego seta Majchrzak prezentował zupełnie inne oblicze. Aktualnie 223. zawodnik świata grał zdecydowanie regularniej, co było kluczem do sukcesu. 21-latek uzyskał jedyne przełamanie w tejże partii i wyrównał stan gry.

Majchrzak nie zamierzał czekać na rozwój sytuacji i od początku decydującej odsłony przeszedł do ofensywy. Dzięki temu udało mu się wygrać cztery gemy z rzędu, czym praktycznie zapewnił sobie wygraną. Wprawdzie wyżej notowany reprezentant Słowacji rzucił się do odrabiania strat, to jednak było go stać wyłącznie na wygranie dwóch gemów.

Reprezentant Polski po jednej godzinie oraz 52 minutach rywalizacji na korcie centralnym w Bratysławie pokonał tenisistę gospodarzy 4:6, 6:3, 6:2. Majchrzak o awans do półfinału Slovak Open powalczy z rozstawionym z numerem cztery Mariusem Copilem. Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie tych zawodników.