NG Finals: Niepokonany Chung, wygrana Miedwiediewa.

NG Finals: Niepokonany Chung, wygrana Miedwiediewa.

Sesja dzienne w pigułce.


Podczas sesji dziennej 3. dnia turnieju ATP Next Gen Finals nie doszło do niespodzianek i w decydujących meczach fazy grupowej nie byliśmy świadkami niespodziewanych wyników. Mający zapewniony już awans Hyeon Chung zapisał na swoje konto trzecie zwycięstwo nad Gianluigim Quinzim, natomiast Daniil Miedwiediew przedłużył nadzieję na 1/2 finału poprzez pokonanie Jareda Donaldsona.

Jako pierwsi na korcie w ostatnim dniu fazy grupowej pojawili się Hyeon Chung i Gianluigi Quinzi. Koreańczyk był zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu, jednak mając już zapewniony awans do 1/2 finału nieco luźniej podszedł do tego meczu, przez co gładko uległ w pierwszej partii. W kolejnych dwóch pokazał znacznie niżej notowanemu Włochowi, że niewątpliwie grać potrafi, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 2:1. Reprezentanta gospodarzy stać było na jeszcze jeden zryw, wygrana w tie-breaku dała mu szansę na zwycięstwo w piątym secie, lecz ostatecznie także po tie-breaki uległ swojemu rywalowi, tym samym Hyeon Chung zamknął to spotkanie 1:4, 4:1, 4:2, 3:4, 4:3.

Drugim w kolejności spotkaniem sesji dziennej była potyczka Daniila Miedwiediewa z Jaredem Donaldsonem. W niej również faworyt był dość wyraźny i był nim oczywiście Rosjanin, jednak mecz zaczął się bardzo wyrównanie i to Amerykanin okazał się lepszy w tie-breaku pierwszej partii. Od tego momentu przewaga Miedwiediewa znacznie się powiększała i była widoczna gołym okiem, przez co nie było problemu najpierw w objęciu prowadzeni, a następnie w wyjściu na prowadzenie. W czwartej partii doszło już do totalnej dominacji, Rosjanin nie stracił nawet gema, dzięki czemu zwyciężył w całym spotkaniu 3:4, 4:2, 4:3, 4:0.

Maciej Frukacz 2017-11-09 23:54:45
TRANSMISJE
24.11, 14:15 TVP Sport Davis Cup
24.11, 20:50 TVP Sport Davis Cup
25.11, 13:00 TVP Sport Davis Cup
25.11, 15:30 TVP Sport Davis Cup
26.11, 00:15 TVP Sport Davis Cup