NG Finals: Rublow z awansem, komplet Coricia.

Koniec fazy grupowej, podsumowanie sesji wieczornej.

W sesji wieczornej także obyło się bez niespodziewanych rezultatów, choć emocji z pewnością nie zabrakło. Tenisiści zafundowali nam sporą dawkę ciekawego tenisa, gdyż zarówno Andriej Rublow, jak i Borna Corić okazali się lepsi od swoich rywali w pięciu setach. Oznacza to, że obaj tenisiści awansowali pewnie do półfinału ATP Next Gen Finals, natomiast na wygranej Chorwata skorzystał także Daniil Miedwiedem, który awansował z drugiej pozycji.

W pierwszym spotkaniu sesji wieczornej zmierzyli się ze sobą Andriej Rublow oraz Denis Shapovalov i dla zawodników mających do tej pory po jednym punkcie na swoim koncie był to bezpośredni pojedynek o awans. Zaczął on się zdecydowanie lepiej dla Rosjanina, który oddal rywalowi zaledwie jednego gema, jednak w kolejnych partiach gra znacznie się wyrównała. Po dwóch tie-break dalej mieliśmy jednak Rublowa na prowadzeniu i do drugiego wyrównania doszło w czwartym secie, w którym to reprezentant Kanady zwyciężył do zera. O losach tego spotkania jak i awansu do półfinału musiał zadecydować piąty set, w którym także doszło do tie-breaka. W nim lepszy okazał się reprezentant Rosji, a jego zwycięstwo w całym spotkaniu 4:1, 3:4, 4:3, 0:4, 4:3 jest nieco niespodziewanym rezultatem.

W ostatnim już meczu fazy grupowe mający zapewniony awans Borna Corić mierzył się z Karenem Czaczanowem, który do awansu potrzebował natomiast zwycięstwa w 4 setach. Wszystko szło w dobrym kierunku dla Rosjanina właściwie od początku meczu, bardzo pewna gra przyczyniła się do zwycięstwa w tie-breaku, a potem podwyższenia przewagi w drugim secie z jednym przełamaniem. Od tej pory do głosu zaczął dochodzić jednak Chorwat, który znalazł receptę na serwis rywala i od stanu 2:2 w trzeciej partii zdobył 6 gemów z rzędu, dzięki czemu doprowadził do wyrównania w całym meczu i pozbawił szans Czaczanowa na awans. W decydującej partii także Corić grał o poziom wyżej, można było zobaczyć kilka naprawdę ciekawych zagrań, po których zwyciężył w całym meczu 3:4, 2:4, 4:2, 4:0, 4:2.

W 1/2 finału zobaczymy zatem Bornę Corica, który zmierzy się z Andriejem Rublowem oraz Hyeona Chunga, który sprawdzi dyspozycję Daniila Miedwiediewa.