ATP Finals: Federer wygrał na inaugurację

Szwajcar wygrał pierwszy mecz w fazie grupowej.

W niedzielę zainaugurowano rywalizację w turnieju, który kończy tegoroczną rywalizację wśród mężczyzn – w Finałach ATP World Tour odbywających się w Londynie. Na pierwszy ogień poszedł jeden z największych faworytów tej imprezy, Roger Federer oraz absolutny debiutant, czyli Jack Sock. Mecz zakończył się oczekiwanym rezultatem.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych rzutem na taśmę wywalczył przepustkę do turnieju kończącego sezon i sam udział w nim jest dla niego ogromnym sukcesem. Sock jednak nie zamierzał się tym zadowolić i chciał sprawić niespodziankę w pojedynku z faworyzowanym Federerem. Przeszkodził mu w tym głównie kiepski początek – aktualnie dziewiąty zawodnik rankingu ATP już w gemie otwarcia stracił własne podanie, co później kosztowało go przegranie pierwszego seta.

Sock tego samego błędu nie popełnił w drugim secie – tym razem grał bardzo konsekwentnie, dzięki czemu ani razu nie stracił własnego podania. Amerykanin doprowadził do tie-breaka, w którym jednak kunszt i grację zaprezentował Federer. Szwajcar wykorzystał jedną, dwie gorsze akcje rywala i przypieczętował sobie wygraną.

Federer pokonał Sock 6:3, 7:6(4) i zapisał na swoim koncie pierwszy punkt w tegorocznej edycji ATP World Tour Finals odbywających się w Londynie.