NG Finals: Triumf Hyeona Chunga.

NG Finals: Triumf Hyeona Chunga.

Koreańczyk lepszy w wielkim finale.


Rozstawiony z numerem szóstym Hyeon Chung okazał się lepszy w wielkim finale turnieju ATP Next Gen Finals w Mediolanie. Koreańczyk pokonał najwyżej notowanego Andrieja Rublowa 3:4, 4:3, 4:2, 4:2, a potrzebował do tego dwóch godzin i jednej minuty, co dało mu triumf w całej imprezie.

Spotkanie zapowiadało się na bardzo równe widowisko, obaj grali naprawdę dobrze na przestrzeni całego turnieju i nie zmieniło się to również w finale. Obaj bardzo pewnie trzymali swój serwis, dzięki czemu w pierwszej partii doszło do tie-breaki, w którym lepszy okazał się Rosjanin. Drugi set także zaczął się dobrze dla Rublowa, przełamanie w pierwszym gemie dało duże szanse na podwyższenie prowadzenie, jednak w ostatnim gemie nastąpił moment dekoncentracji i straty zostały odrobione przez Chunga. Napędzony Azjata zwyciężył także w tie-breaku, przez co mieliśmy 1-1 w setach.

Trzecia odsłona tego spotkania należała do Koreańczyka, który już w pierwszy gemie uzyskał przewagę przełamania. Co prawda z uporem maniaka Rublow dążył do odrobienia strat, co ostatecznie się udało, jednak nie potrafił potwierdzić lepszego momentu własnym podaniem. Ponownie więc doszło do „brejka” na korzyść Chunga i tym razem okazało się na tyle skuteczne, by prowadzić dwa do jednego. W ostatnim secie znów mieliśmy przełamanie w pierwszym gemie, turniejowa szóstka tym razem bez momentu dekoncentracji zdołała tę przewagę utrzymać, by triumfować w całym turnieju.

Hyeon Chung, dzięki zwycięstwie nad Andriejem Rublowem jest pierwszy tenisistą w historii, który zdobył tytuł ATP Next Gen Finals.

Maciej Frukacz 2017-11-12 13:08:27
TRANSMISJE
20.11, 19:07 Polsat Sport News ATP Finals
20.11, 23:30 Polsat Sport News ATP Finals
21.11, 08:00 Eleven Pat Cash i Wimbledon 1987
21.11, 11:20 Polsat Sport Extra ATP Finals
21.11, 19:07 Polsat Sport News ATP Finals
21.11, 23:30 Polsat Sport News ATP Finals