ATP Finals: Świetny występ Kubota i Melo

ATP Finals: Świetny występ Kubota i Melo

Polak i Brazylijczyk wygrali na inaugurację.


Łukasz Kubot i Marcelo Melo potwierdzili, że słusznie uważa się ich za faworytów do wygrania rywalizacji w grze podwójnej podczas ATP Nitto Finals rozgrywanych w Londynie. Reprezentant Polski oraz jego brazylijski partner we wtorek rozegrali pierwszy mecz fazy grupowej, w którym pokonali Ivana Dodiga oraz Marcela Granollersa.

Premierowa odsłona tego spotkania pokazała, że obie pary będą miały ogromne problemy z wygrywaniem punktów przy podaniu rywali. Wprawdzie Dodig i Granollers wypracowali sobie kilka szans na uzyskanie przełamania, to jednak nie wykorzystali żadnej z nich. Następnie doszło do tie-breaka, w którym Kubot oraz Melo wypunktowali swoich przeciwników.

Polsko-brazylijski duet poszedł za ciosem i w drugiej partii jako pierwsi zdobyli przełamanie. Dodig i Granollers zdołali odrobić straty, ale Polak i Brazylijczyk ponownie doszli do głosu, dzięki czemu przypieczętowali sobie końcowy triumf.

Kubot i Melo pokonali Dodiga i Melo 7:6(2), 6:4 i zapisali na swoim koncie pierwszy punkt w fazie grupowej ATP Nitto Finals.

Maders 2017-11-13 20:58:02
TRANSMISJE