ATP Finals: Federer pierwszym pólfinalistą

Szwajcar w trzech setach uporał się z rywalem.

Tak jak można było się spodziewać – Roger Federer i Alexander Zverev na zakończenie rywalizacji w hali O2 Arenie w Londynie zorganizowali świetne widowisko. Reprezentant Szwajcarii ostatecznie pokonał młodszego rywala, dzięki czemu jest pierwszym zawodnikiem, który wywalczył awans do półfinału ATP Nitto Finals.

Premierowa partia nie przyniosła ani jednego przełamania, przez co potrzebna była rozgrywka tie-breakowa. Chociaż w niej jako pierwszy szansę na wygranie seta miał Zverev, to odsłona padła łupem Szwajcara.

Federer poszedł za ciosem i szybko przełamał Niemca – to spowodowało rozluźnienie, które było bolesne w skutkach. Zverev odrobił straty, a następnie jeszcze raz wygrał podanie rywala, dzięki czemu wyrównał stan gry.

Zverev nie był w stanie także w trzeciej partii jak równy z równym rywalizować z wiceliderem rankingu ATP. Ewidentnie zabrakło mu siły, przez co Federer przypieczętował sobie końcową wygraną.

Reprezentant Szwajcarii potrzebował dwóch godzin oraz 15 minut, aby wygrać z młodszym rywalem 7:6(6), 5:7, 6:1. Tenisista pochodzący z Bazylei dzięki tej wygranej jest już pewny wywalczenia przepustki do półfinału Mistrzostw ATP.