ATP Finals: Nieudana pogoń Nadala

ATP Finals: Nieudana pogoń Nadala

Hiszpan poniósł nieoczekiwaną porażkę.


Rafael Nadal zapewne nie tak sobie wyobrażał pierwszy mecz fazy grupowej tegorocznej edycji turnieju ATP Nitto Finals odbywającego się w Londynie. Hiszpan był zdecydowanym faworytem starcia z Davidem Goffinem, który nieoczekiwanie sprawił mu wiele problemów.

Już początek wieczorowego meczu, a właściwie kilka pierwszych gemów, pokazało, że Goffin nie zamierza tanio sprzedać skóry. Reprezentant Belgii przy stanie 1:1 uzyskał przełamanie. Wprawdzie Nadal zdołał odrobić straty, to jednak ostateczny głos należał do jego rywala, który premierową odsłonę wygrał po tie-breaku.

Aktualnie ósmy zawodnik rankingu ATP może sobie pluć w brodę, gdyż mógł zamknąć to spotkanie w dwóch setach. Goffin wypracował sobie cztery piłki meczowe, ale przy każdej z nich zagrał bojaźliwie przez co nie wykorzystał ani jednej. Następnie doszło do tie-breaka, w którym tym razem lepszy był Nadal.

Wszystko wskazywało, że reprezentant Hiszpanii po wyrównaniu stanu gry będzie w stanie pójść za ciosem, ale tak jednak się nie stało. Goffin ponownie grał świetnie, lecz tym razem po prostu zachował przewagę i wygrał to spotkanie 7:6(5), 6:7(4), 6:4.

Maders 2017-11-14 04:26:32
TRANSMISJE