ATP Finals: Thiem zachował szansę na awans

Austriak w trzecim meczu fazy grupowej zagra o przepustkę do 1/2 finału.

Na zakończenie środowej rywalizacji w turnieju kończącym sezon, czyli ATP Nitto Finals rozgrywanych w Londynie, do rywalizacji przystąpili Dominic Thiem oraz zastępujący w tych zawodach kontuzjowanego Rafaela Nadala, Pablo Carreno-Busta. Hiszpan nie zamierzał być wyłącznie statystą i był bliski zapisania na swoim koncie wygranej.

Premierowa odsłona tego spotkania padła łupem Thiema, który był zdecydowanie bardziej ograny – jego hiszpański rywal na korcie głównym w hali O2 spędził o wiele mniej czasu i było to widać w pierwszej fazie meczu. Carreno-Busta z każdą kolejną minutą rywalizacji czuł się coraz lepiej, a potwierdzeniem tego jest wygranie przez niego drugiego seta.

Trzecia partia przyniosła za sobą wojnę nerwów. Jako pierwszy na prowadzenie z przełamaniem wyszedł Austriak, który przewagę jednak szybko stracił. W końcówce presji nie wytrzymał rozgrywający pierwszy mecz w Londynie Pablo Carreno-Busta. Hiszpan ponownie stracił własne podanie, a jego rywal tym razem zdołał przypieczętować sobie wygraną.

Thiem pokonał Carreno-Bustę 6:3, 4:6, 6:4 i zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji ATP Nitto Finals. Tym samym reprezentant Austrii ma szansę na awans do półfinału – jego kwestia rozstrzygnie się w piątkowym meczu, w którym zmierzy się z Davidem Goffinem.