ATP Finals: Komplet zwycięstw Federera

Szwajcar w trzech setach pokonał Marina Cilicia.

Mający już pewny awans do półfinału turnieju Nitto ATP Finals Roger Federer zakończył grupową rywalizację z kompletem zwycięstw. Reprezentant Szwajcarii w trzecim swoim spotkaniu okazał się lepszy od Marina Cilicia 6:7, 6:4, 6:1 w blisko 2 godziny. Dzięki tej wygranej Szwajcar zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Borisa Beckera, co więcej jest to 10 raz, kiedy Federer kończy fazę grupową bez porażki.

Spotkanie pomiędzy oboma tenisistami nie zapowiadało nam wielkich emocji, gdyż dla obu wszystko było już rozstrzygnięte przed meczem. Nie mniej jednak Marin Cilić grał naprawdę na wysokim poziomie, co pozwoliło mu na równą walkę i wygranie pierwszego seta po tie-breaku.

Obraz gry nie zmienił się też w drugiej partii, jednak „paliwa” starczyło tylko do stanu 4:4. Od tego momentu grał tylko i wyłącznie Federer, który najpierw wyrównał stan rywalizacji wygrywając dwa gemy po kolei, by w trzeciej odsłonie meczu całkiem zdominować Chorwata. W decydującym secie, Szwajcar oddał zaledwie jednego gema, co spowodowało, że Marin Cilić kończy kolejny turniej finałowy bez zwycięstwa, mając w tym momencie bilans 1-8.

Jeszcze dziś na korcie zobaczymy walkę o 2. miejsce w grupie Borisa Beckera, w której o awans zmierzą się Aleksander Zverev oraz Jack Sock, natomiast Roger Federer może ze spokojem patrzeć na jutrzejsze pojedynki, które wyłonią mu rywala w 1/2 finału.