ATP Finals: Sock w półfinale!

Poznaliśmy kolejnego półfinalistę Mistrzostw ATP.

Jack Sock kontynuuje niesamowitą przygodę – reprezentant Stanów Zjednoczonych nieoczekiwanie wywalczył przepustkę do ATP Nitto Finals w Londynie. W tym turnieju mało kto dawał mu szansę, a on tymczasem dzięki wygranej nad Alexandrem Zverevem awansował do fazy półfinałowej.

Wprawdzie obecnie dziewiąty zawodnik rankingu ATP już na samym starcie musiał bronić break-pointów, to udało mu się wybrnąć z tej sytuacji i samemu później przełamać rywala. W premierowej partii nie było więcej breaków i ten set padł jego łupem. Sockowi następnie przytrafił się duży kryzys, z powodu którego w drugiej odsłonie nie nawiązał walki z rywalem. Gdy wydawało się, że Zverev pójdzie za ciosem, to Amerykanin w decydującej partii wrócił do bardzo dobrej gry. 25-latek wygrał wojnę nerwów i uzyskał końcowy triumf.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych potrzebował jednej godziny oraz 55 minut, aby pokonać faworyzowanego Zvereva 6:4, 1:6, 6:4. Najprawdopodobniej półfinałowym rywalem Socka będzie Grigor Dimitrov, który piątkowym meczem z Pablo Carreno-Bustą zakończy zmagania w fazie grupowej ATP Nitto Finals.