Tajpej: Ćwierćfinał nie dla Fręch

Polka zakończyła zmagania w turnieju rangi WTA Challenger Tour.

Magdalena Fręch w czwartek stanęła przed szansą na wywalczenie przepustki do ćwierćfinału turnieju rangi WTA Challenger Tour (nigdy wcześniej nie grała na tym etapie w zawodach tej rangi). Reprezentantce Polski nie uda się to także w Tajpej, gdzie po wyrównanym trzysetowym boju uległa Veronice Kuermetovej.

Aktualnie 172. zawodniczka rankingu WTA w świetnym stylu rozpoczęła to spotkanie i wygrała pięć gemów z rzędu. Jej rosyjską rywalkę było stać wyłącznie na wygranie honorowego gema. Wydawało się, że Fręch pójdzie za ciosem i także w drugim secie potwierdzi swoją przewagę. Polka wyszła na prowadzenie z przełamanie 3:2, ale później zaczęły się schody – 19-latka nie wygrała już gema w tym secie.

Kudermetova była ewidentnie podbudowana wyrównaniem stanu gry i było to widać w jej grze w trzeciej partii. Rosjanka świetnie serwowała i to był klucz do końcowego sukcesu.

Po trzech zwycięstwach Fręch nad Kudermtovą nadszedł czas na rewanż. Rosjanka pokonała Polkę 1:6, 6:3, 6:4 i to ona awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi WTA Challenger Tour.