Toyota: Hurkacz znów lepszy od Kwona

Polak po raz trzeci w sezonie pokonał koreańskiego rywala.

Hubert Hurkacz po raz czwarty w tym sezonie awansował do ćwierćfinału turnieju rangi ATP Challenger Tour. Tym razem Polak z powodzeniem rywalizuje w japońskiej Toyocie. Wrocławianin w 1/8 finału zameldował się za sprawą trzeciej w tym sezonie wygranej nad Soon-Woo Kwonem.

Reprezentant Polski czwartkowe spotkanie rozpoczął wyśmienicie i po kilkunastu minutach prowadził nawet 5:2 – nie udało mu się jednak pójść za ciosem i wypuścił z rąk to prowadzenie. Wpierw został przełamany, a następnie przegrał tie-breaka. Na całe szczęście porażka w partii otwarcia nie wpłynęła źle na jego grę – Hurkacz w drugim secie prezentował się nieźle i w jego końcówce zdobył breaka, który pozwolił mu na wyrównanie stanu gry.

W decydującej odsłonie lepszy początek zanotował Kwon, który już przy pierwszej możliwej okazji przełamał podanie Hurkacza. Ostateczny głos w tym spotkaniu należał jednak dla naszego rodaka. To on wytrzymał wojnę nerwów i po ostatniej piłce meczu mógł wznieść ręce w geście końcowego triumfu.

Hurkacz potrzebował dwóch godzin oraz 16 minut, aby pokonać wyżej notowanego Koreańczyka 6:7(5), 6:4, 7:5. Reprezentant Polski o awans do półfinału powalczy z lepszym w starciu Japończyków – rozstawionego z „trójką” Tatsumy Ito bądź Hiroyasu Ehary.