ATP Finals: Końcowy triumf nie dla Kubota i Melo

Reprezentant Polski i Brazylijczyk rozegrali ostatni mecz w tym sezonie.

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo w niedziele stanęli przed szansą na najlepsze zakończenie sezonu, jakie mogli sobie wymarzyć, czyli triumf w ATP Nitto Finals w Londynie. Reprezentant Polski i jego brazylijski partner w finale trafili na przeszkody nie do przejścia, bo tak trzeba nazwać będących w świetnej dyspozycji Henriego Kontinena i Johna Peersa.

Mecz od samego początku nie układał się po myśli pary, która ten sezon zakończy na pierwszym miejscu w rankingu. Kubot i Melo w piątym gemie po raz pierwszy stracili własne podanie. Było to na tyle kluczowe, że to przełamanie zadecydowało o losach premierowej odsłony.

Kontinen i Peers w niedzielnym finale rozgrywanym w hali O2 Arena grali koncertowo. Fin i Australijczyk byli nie do zatrzymania i w drugiej odsłonie to potwierdzili. Kubot oraz Melo nie byli w stanie nawiązać z nimi wyrównanej rywalizacji, przez co ich rywale osiągnęli zwycięstwo w dwóch setach.

Kubot i Melo w niedzielnym finale musieli uznać wyższość rywali. Kontinen i Peers potrzebowali zaledwie jednej godziny oraz 11 minut, aby odnieść wygraną 6:4, 6:2. Reprezentant Polski i jego brazylijski partner w tym sezonie radzili sobie wyśmienicie – tak jak wyżej wspomniano zakończyli sezon na pierwszym miejscu w rankingu ATP, a także wygrali wielkoszlemowy Wimbledon.