Puchar Davisa: Pewna wygrana Goffina

Belgia zapisała na swoim koncie pierwszy punkt.

Za nami jest już inauguracja rywalizacji w finale tegorocznej edycji Pucharu Davisa. Ku niezadowoleniu miejscowej widowni w Lille, ich reprezentant, Lucas Pouille, poniósł porażkę z Davidem Goffinem. To oznacza, że reprezentacja Belgii prowadzi z Francuzami 1-0.

Najbardziej wyrównana była premierowa odsłona tego pojedynku i Goffin dopiero w końcówce zdołał uzyskać przełamanie. Reprezentant Belgii w każdym kolejnym secie jeszcze bardziej potwierdzał swoją wyśmienitą formę. Aktualnie ósmy zawodnik rankingu ATP zarówno w drugiej, jak i trzeciej partii, dwa razy przełamał podanie reprezentanta gospodarzy. Pouille był średnio dysponowany, przez co nie było go stać na jakąkolwiek odpowiedź.

Goffin potrzebował wyłącznie dwóch godzin oraz jednej minuty, aby wygrać z Pouille 7:5, 6:3, 6:1. Jest to ważna wygrana nie tylko ze względu na pierwszy punkt dla Belgów, ale także z powodu tego, że główne ogniwo ich reprezentacji nie musiało włożyć zbyt wielu sił, aby triumfować.

W piątek rozegrane zostanie jeszcze jedno spotkanie singlowe – na przeciw siebie staną Jo-Wilfried Tsonga oraz Steve Darcis.