ITF: Ciaś obronił honor Polaków

Tylko Ciaś nadal rywalizuje w tym tygodniu na światowych kortach.

W czwartek kolejni tenisiści przystąpili do rywalizacji w turniejach rangi ITF Futures. Bilans dla Biało-czerwonych jednak nie jest zbyt pomyślny, bowiem jedynie Paweł Ciaś wywalczył przepustkę do ćwierćfinału.

Reprezentant Polski w tym tygodniu o rankingowe punkty walczy w RPA, a dokładniej w mieście Stellenbosch. Obecnie 443. zawodnik rankingu ATP w drugiej rundzie w dwóch setach uporał się z Alexandrem Dayem, którego pokonał 7:6(5), 6:4. 23-latek o miejsce w półfinale powalczy z rozstawionym z numerem pięć Lucasem Mitjaną.

Mniej szczęścia mieli Polacy, którzy brali udział w turnieju ITF Futures w Cairo. Szansy nie wykorzystał Karol Drzewiecki, który w starciu z rozstawionym z „dwójką” Youssefem Hossamem w trzecim secie prowadził 4:1. Nie wystarczyło to i Drzewiecki ostatecznie przegrał ten mecz 6:4, 3:6, 6:7(5). Porażkę poniósł także Szymon Walków, który musiał uznać wyższość Nevena Krivokucy.

Bez powodzenia rywalizowali także Polacy w tureckiej Antalyi – w pierwszej rundzie Maciej Smoła przegrał z Cemem Ilkelem, a w 1/8 finału nieoczekiwanym pogromcą Macieja Rajskiego okazał się Francois Arthur Vibert.